90 Derece Fotoselli Otomatik Kapılar

115 gün önce yazıldı.

Otomatik kapılar arasında yana kayar, açılır-kapanır ya da 90 derece açılır kapı sistemleri gibi birçok çeşit bulunmaktadır. 90 derece açılır kapı sistemleri ilk olarak hastahanelerde aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Hijyen açısından çok büyük önem taşımaya yarayan  bu kapılar, hiçbir temas gerektirmemesinden dolayı  özellikle temizliğin öncelikli olduğu yerlerde kesinlikle kullanılmalıdır.

Hastahanelerdeki kullanımından ve memnuniyetinden sonra, şimdilerde akaryakıt istasyonlarında da yaygınlaşmıştır. 90 derece kapılar akaryakıt istasyonlarının lavabolarının giriş çıkışlarında kullanılmaktadır. Gün içerisinde 100’lerce insanın giriş çıkış yaptığı ve temas ettiği alanlarda hijyenden söz etmek son derece zordur. Bu nedenle teknolojiye ayak uydurulmuş ve temas gerektirmeyen otomatik kapılara geçilmiştir.

90 Derece Otomatik Kapılar Nerelerde Kullanılır?

Otomatik kapı kullanmak isteyenler genellikle kullanacakları yerin durumuna göre kapı seçiminde bulunurlar. Alanları geniş bir yerde kullanılacaksa genellikle yana kayar otomatik kapılar kullanılır. Ancak giriş için herhangi bir geniş alana sahip değilseniz 90 derece otomatik kapıların kullanılması hem büyük kolaylık sağlayacak hem de hijyen açısından büyük farklılıklar sağlayacaktır.

90 derece fotoselli otomatik kapıların son derece yaygın kullanım alanları vardır.

90 Derece Otomatik Kapılar Nasıl Çalışır?

Özellikle hastahaneler, akaryakıt istasyonları ve iş yerlerinde kullanılmakta olan 90 derece otomatik kapılar, sağa ya da sola ihtiyacınıza göre normal bir kapının açılma şekli gibi açılır. Tek farkı, kapının açılması için herhangi bir temasta bulunmanıza gerek yoktur. Kapıda yer alan fotoseller sayesinde kapının radarına takılan herhangi bir cisim hareketi sayesinde açılma kapanma hareketi yapar. Kapının açılma ve açıldıktan sonraki kapanma süresi ayarlanabilmektedir. 90 derece otomatik kapılar takıldıkları yerde iç ortamla dış ortam arasındaki hava akımı, toz, rüzgar gibi etmenleri engeller ve standart bir kapının tüm güvenli özelliklerini sağlar. İş yerlerinde genelde dış kapı olarak kullanılmakta olan bu kapılar güvenlik açısından da son derece yüksek güvenlik özelliklerine sahiptir.

90 Derece Otomatik Kapıların Genel Özellikleri

  • Otomatik kapılar genel olarak 90, 120. 150 ve 180 derece açılabilme ve istenildiği takdirde  ihtiyaç duyulan açıyı kendi kendine öğrenebilme özelliğine sahiptir.
  • 90 derece otomatik kapılar yangına dayanıklı olup kanat genişliği olarak ise 900mm ile 1400mm arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Otomatik kapının kanat taşıma kapasitesi 180 kg’dır.
  • 90 derece otomatik kapılar, elektrik kesintisinin yaşanması durumunda manuel olarak da kullanılabilmektedirler.
  • Manuel açma kuvveti 30N’dur.
  • 90 derece otomatik kapıların çalışma sıcaklığı aralığı -20 derece ile +50 derece arasındadır.
0 Kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0
YORUMLAR

SİZ DE YORUM YAZIN

  Captca Değiştir