KAPAT

Bahçe Kapısı Sistemleri

Bahçe Kapısı Sistemleri

Bahçe Kapısı Sistemleri

İş yerlerini, evleri olduğundan daha havalı bir görüntüye sahip olmasını ve daha güvenli bir hale getiren otomatik sürgülü kapılara bahçe kapıları denilmektedir. Uzaktan kumanda sistemiyle bir ray üzerinde çalışmakta olan bahçe kapıları kullanıldıkları ortama göre çeşitlilik ve fiyat farkı göstermektedir. Bahçe kapılarının çeşitliliğinin fazla olması müşterilerin ihtiyacına yönelik olarak kolaylık sağlamaktadır.

 Sürgülü Bahçe Kapı Modelleri 

Bahçe kapılarının modelleri iki farklı gruplarda müşterilere sunulmaktadır.

  1. Gömme tipi otomatik bahçe kapıları
  2. Kanatlı bahçe kapıları
  3. Otomatik pistonlu demir veya ferforje kapılar
  4. Raylı otomatik bahçe kapıları
  5. Otomatik yana kayar bahçe kapıları

Bahçe kapılarında otomatik veya manuel olarak kullanım imkanı sağlanabilmektedir. Bahçe kapıları hem görsel hem de yapılan ortamı koruma amaçlı yapılmaktadır.

Bahçe Kapısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlk olarak en çok dikkat edilmesi gereken nokta bahçe kapısının sağlayacağı güvenlik olmaktadır.
  • Kullanacağınız yere uygun olması amacıyla tasarımı ve kullanımı belirlenmelidir.
  • Kullanım tarzına uygun olarak almanız gereken bahçe kapısının otomatik, manuel, sürgülü, yana kaydırmalı, ortadan iki kanat şeklinde açılmalı gibi çeşitlendirmeler arasından size en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.
  • Alacağınız bahçe kapısı kullanacağınız alanın ölçülerine uygun mudur? Hangi ölçülerde bahçe kapısı yaptırmak istiyorsunuz? gibi soruların cevaplanması gerekir.
  • Kullanım kolaylığı ve güvenilirliğin birlikte olduğu size uygun olan modelin tercihini yine kendiniz yapmalısınız. Alacağınız bahçe kapısı modeli hem görsel olarak hem de güvenlik açısından tatmin edici olmalıdır.

Bahçe kapılarının yapılabilmesi için kapının yapılacağı alanın ölçüsünün alınması, hangi modelin tercih edildiği, hangi modelin kapının yapılacağı bölgeye uygun olduğu ve kapının yapılacağı yeri hangi model bahçe kapısının daha güvenli olacağı belirlenmelidir.

Otomatik bahçe kapılarının çalışabilmesi için motora ihtiyaç duyulmaktadır. Her bahçe kapısına tek bir çeşit motor elbette ki yeterli olmayacaktır. Bahçe kapılarının ağırlığı, büyüklüğü, açılma hızı, uzunluğu gibi bir çok faktör hangi motorun kullanılacağı hakkında belirleyici etken olacaktır.

Bahçe kapısı seçimine göre ihtiyaç duyulan motor gücü ve kademesi belirlenerek kullanıma hazır hale getirilmelidir. Otomatik bahçe kapısına uygun motor seçilmezse istenilen verim alınamayacaktır. Örneğin büyük ve ağır bir otomatik bahçe kapısına yeterli güce sahip olmayan bir motor takıldığında bahçe kapısı beklenen performansın altında bir verim gösterecektir.

Çok yavaş açılacak ve çok yavaş kapanacaktır. Motorun gücü çok yetersiz ise açılıp kapanma işlemini gerçekleştirememe ihtimali bile vardır. Bu da müşteriler tarafından istenmeyecek bir durum olduğundan bahçe kapısı için motor tercihi yapılırken gerekli hesaplamaların en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Motorun gücüne ve büyüklüğüne bağlı olarak fiyatları da değişkenlik gösterecektir.  

YORUM YAP

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

0 + 3  Captca Değiştir