KAPAT

Otomatik Kayar Kapıların 6 Seçilme Nedeni

Otomatik Kayar Kapıların 6 Seçilme Nedeni

Otomatik Kayar Kapıların 6 Seçilme Nedeni

Otomatik kayar kapı gerek insanların gerek araçların geçişlerinde kolaylık sağlamak üzere otomatik bir sistem üzerinden (sensör vs.) çalışan tüm kapı sistemlerine verilen isimdir.

 Otomatik kayar kapıların başta gerek kepenk sistemleri gerekse diğer otomatik kapılarla karşılaştırıldığında kendine özgü kolaylık sağlayan tercih edilme sebepleri vardır. Bunlar ısırasıyla saymak gerekirse;

İçindekiler

1-Montaj Kolaylığı

 Yanakayar kapıların monte edilecek alana getirilmesi ve hareketli kapıların operatör kısmına yerleştirilmesi esnasında döner kapılara oranla işlem sırasında daha çok kolaylık sağlamaktadır.

Sıra camlarının montajıda döner kapılara oranla bir diğer avantajları arasındadır. Ayrıca montaj sırasında karışık sistemlere ve sürgülere sahip olmaması kurulumun süresini kısaltarak zamandan tasarruf sağlamaktadır.

2-Malzeme Taşınması

 Mekanik aksamının montaj yerine getirilmesi ve döner kapıya oranla gerek kanat sayısındakiazlık gerek dairesel kısmının olmaması taşıma avantajları arasında gösterilebilir. Tam boy ve yarım boy turnikelere göre daha kolay taşınmaktadır.

3-Kaplanılan Alan

 İlk olarak otomatik bahçe kapılarındaki gibi dişli bir sisteme sahip olmaması açılıp kapanma sırasında işgal ettiği alan bakımındanotomatik kayar kapıları avantajlı hale getirmektedir.Bir diğer avantajı ise kapı hareketsizken döner kapıya göre kapladığı alan sadece kanatların bulunduğu alanla sınırlı olmasıdır.

4-Kullanma Kolaylığı

Otomatik kayar kapının kullanım kolaylıklarına örnek olarak hızlı giriş çıkışlar sırasındaki zamanından tasarrufu ve yoğun alışveriş merkezlerinde olduğu gibi sağladığı geçiş kolaylığı gösterilebilir. Kullanım kolaylığının yanında gösterilebilecek bir diğer faydası ise açılıp kapanmalar süresince sessiz çalışmasıdır.Kullanım kolaylığına verilebilecek en önemli görünür faydalardan birisi temizliğinin kolay olmasıdır. Sınırlı kanatlara sahip olmasıtemizlenecek alan bakımından kolaylık sağlar.

5-Estetik İmaj ve Isı Tasarrufu

 Gerek göze hitap etmesi gereksede işletmenin dış görünüş bakımından sürekli yeni görünmesini sağlar. Ayrıca sadece geçişler sırasındaki kısıtlı açılış ve kapanışlarla ısı tasarrufuda sağlamaktadır. Ayrıca sürgü düzeneğindeki dişli kasnakların çok yer kaplamaması gereksiz alan kullanımının önüne geçmektedir.

6-Güvenlik

 Kapanış esnasındaki sensörlerinin aradaki cismi algılayıp kapanmaması veya kapanırken araya gelen cisimlerden sonra tekrar açılması olası kazaların önüne geçerek güvenli kullanım sağlamaktadır. Bunun sebebi sağlam fren sistemlerine ve sensörlere sahip olmalarıdır.

YORUM YAP

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

3 + 1  Captca Değiştir