Otomatik Kepenk Sistemleri

114 gün önce yazıldı.

Otomatik kepenkler malzeme cinsi, et kalınlığı ve kapalı kutusu sayesinde firmaların güvenlik ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık verebilmektedirler. Otomatik kepenk kullanmak firmalar için büyük avantajlar sağlamaktadır. Hem güvenlik hem de son dönemdeki tasarımlarıyla şıklık anlamında otomatik kepenkler büyük fayda sağlamaktadırlar.

Otomatik Kepenk Kullanımının Avantajları

 Kepenkler köklü ve eskiden beri gelen güvenlik sistemlerinden bir tanesidir. İnsanlar dükkanlarını, iş yerlerini hırsızlar ve diğer kötü niyetli insanlardan korumak için kepenk sistemlerine ihtiyaç duymuşlardır. Zamanın geçmesiyle kepen sistemleri de gelişmiş, hem kullanımı kolaylaşmış hem de eskiye nazaran daha güvenlikli bir hale gelmiştir. Manuel ve otomatik model çeşitliliğiyle kepenkler ihtiyaca göre kullanılabilmektedir.

1.     Yüksek Güvenlik

Otomatik kepenk modelleri arasında en güvenilir olanı çelik kepenk modelleridir. Baştan sona çelik malzemesiyle kaplı olduğu için çok güvenliklidir. Çelik malzemenin aşılması çok zor olduğundan dolayı kötü niyetli insanlara ve hırsızlara karşı yüksek güvenlik sağlamaktadır.

Otomatik kepenler güvenliği sağladıkları kadar kullanımı da kolay olan sistemlerdir. Otomatik olarak açılıp kapanmasından dolayı kullanım kolaylığı ve hızlı geçiş sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte de otomatik kepenler tasarımıyla da görselliği bozmamakta hatta ekstra şık bir görünüm sağlamaktadır.

2.     Pratik ve Hızlı

Otomatik kepenk sisteminin farklı bir avantajı pratik ve hızlı kullanılmasından dolayıdır. Manuel kepenk sistemleri günümüzde biraz daha uğraştırıcı olurken, otomatik kepenk sistemleri tek bir düğme ile hızlı bir şekilde açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Bu yönüyle  kullanıcısı için de oldukça pratik ve avantajlıdır.

Otomatik kepenkler olumsuz mevsim koşullarına karşı son derece güçlü ve dayanıklı sistemlerdir. Çelik malzemenin avantajı sayesinde yağmur, kar gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmezler. Elbette kepenk kalitesi arasında farklılık gösterecek çeşitler bulunmaktadır. Buna göre de fiyatları değişiklik göstermektedir.

Otomatik Kepenkler son derece güvenli ve kullanışlı ürünlerdir.

Otomatik Kepenk Arızaları

Otomatik kepenk sistemlerinde oluşan arızalar, kullanıcının kullanımından kaynaklı olan arızalar ve garanti kapsamına giren arızalar olarak 2 farklı durumdan oluşmaktadır.

  • Garanti kapsamına giren arızalar, ürüne herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmadan çalışmasına engel olan fabrikasyon hatalarıdır. Örnek verecek olursak kepenklerin dikme kısmında olan kıl fitillerinin kutu içine sarması arızasıdır.
  • Kullanıcının kullanımından kaynaklı arıza olarak ürünün fazla zorlanması örneği verilebilir. Kepen sistemleri genel olarak çok yoğun kullanıma uygun değildir. Motor gücü yoğun kullanım için yeterli olmadığından böyle bir durumda aşırı ısınma meydana gelir. Bu durumda da motorun termik atması ve çalışmamasına sebep olur. Yoğun kullanım sürekli olarak devam ettirilirse fazla ısınmadan dolayı yanabilir ve büyük bir arıza meydana gelmiş olur. Otomatik kepenk kullanımında motorun yanması ya da arıza göstermesi kullanıcı hatası olarak kabul edilir ve garanti kapsamına girmemektedir.

Arıza Durumunda Yapılabilecekler

Arıza durumunda otomatik kepenk kullanıcılarının ilk yapması gereken, otomatik kepenk sistemine gelen enerjinin kesilmesidir. Bunun dışında ürünü tekrar çalıştırmak, kurcalamak ya da zorlamak ürüne olduğundan daha fazla hasar verilmesine neden olabilir. Bu nedenle otomatik kepenk sistemi bir arıza verdiğinde elektriğinin kesilmesinden sonra yapılacak ikinci nokta yetkili servisin çağırılması olacaktır.

1 Kişi oy verdi. Ortalama Puan: 5
YORUMLAR

SİZ DE YORUM YAZIN

  Captca Değiştir