Panjur Sistemleri ve Özellikleri

126 gün önce yazıldı.

Özellikle yeni model panjur sistemleri, kullanıcılar için teknoloji ile birlikte geliştirilmiş ürünlerdir. Kullanıcılara hem perde hem de görsel güzellik sağlayan panjur sistemlerinin kullanımı da son derece kolaydır. Geçmişte yalnızca perdeler kullanılırken şimdilerde artık özellikle giriş katlı dairelerde hem güneşten korunmak hem de güvenlik adına kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak adına sunulan ürünlerdir. Evlerde, iş yerlerinde gerek cafelerde yeni model panjur ürünlerinin kullanımı gün geçtikçe artış göstermektedir. Talep yoğunluğunun artmasıyla da piyasada geniş bir yer tutmuşlardır.

Panjurların Özellikleri

Evlerde, ofislerde, iş yerlerinde, toplantı salonlarında ve otel odaları gibi birçok alanda kullanılan panjur modelleri otomatik olarak çalışmaktadırlar. Teknolojiyi yakından takibe almış olan otomasyon firmaları da konuyla ilgili atılımlarını hızla gerçekleştirmektedirler. Otomatik panjur sistemleri kullanıcılar için çok büyük avantaj ve kolaylıklar sağlamaktadır. Otomatik olarak kullanılmasının yanında direkt temas gerektirmediği için panjurlar uzun ömürlüdür. Evinizdeki televizyonunuzu uzaktan kumanda ile kontrolünü sağladığınız gibi otomatik panjurla ilgili tüm işlemleri de kolaylıkla uzaktan kumanda aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında hassas ayar sistemleri sayesinde gece ve gündüz zamanlarında ışığa ya da oda içerisindeki ısıya göre  ayarlanabilmektedir. Geçmişte yarı otomatik olarak kullanılan panjurlar şimdilerde tam otomatik olduğu için kullanıcılara sağladığı faydalar da bununla birlikte artış göstermiştir. Ürün içerisinde ayarlama yapılabildiği gibi tek düğme ile tam açılabilme ya da tam kapanabilme özellikleri de bulunmaktadır. Gün içerisinde evde bulunan hanımların ışığa göre perdelerini ayarlamalarına gerek kalmadan panjurlar kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Her geçen gün panjurların kullanımı giderek artmaktadır.

Panjur Modelleri Nelerdir?

İlk olarak 1960’lı yıllar içerisinde ortaya çıkmış olan panjur modelleri o dönemki teknolojinin el verdiği şekilde piyasaya sürülmüştür. Şu anda panjur modelleri olarak ahşap ve alüminyum olmak üzere iki farklu türde malzeme ile üretilen panjur bulunmaktadır. Sağlamlık açısından  bakıldığında alüminyum malzemeden yapılmış olan panjur modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Daha klasik ve dekoratif, göze hitap eden bir model tercih edilecekse ahşap panjur modelleri tercih edilmektedir. Panjur modellerini tercih ederken ihtiyacınıza ve evinizin konumuna göre panjur modellerini tercih edebilirsiniz.

4 Kişi oy verdi. Ortalama Puan: 4
YORUMLAR

SİZ DE YORUM YAZIN

  Captca Değiştir