KAPAT

Termal Kart Yazıcıları

Termal Kart Yazıcıları

Termal Kart Yazıcıları

Giriş-çıkış kartları, üyelik kartları, ulaşım kartları gibi ortama uygun olan plastik kartlar bazı durumlarda insan güvenliğini arttırmayı hedefler, bazı durumlarda düzeni sağlarken bazı durumlarda ise insan hayatını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle günümüzde insan hayatının çok büyük bir bölümünde kart sistemleri son derece önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Termal Kart Yazıcı Nedir?

Herhangi bir amaca hizmet etmesi açısından plastik kartların üzerine, tasarlanmış renkli baskıları yapabilen plastik kart yazıcılarıdır. Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarınıza gerekli kurulumları yapmanızın ardından termal kart yazıcıları kullanmaya başlayabilirsiniz. Kart yazıcılarda kullanılan kartların malzemesi de plastiktir.

Termal kart yazıcılar ile birlikte kullanıldığı ortama bağlı olarak, personel kimlik kartı, öğrenci kimlik kartı, üye kartı, hasta tanıtım kartı, müşteri kartı, ziyaretçi kartı, RFID kartlar, temassız kartlar gibi sayısız kart çeşitleri kişiselleştirilip baskı işlemi gerçekleştirilebilir.

Termal kart yazıcılar modellerine göre farklılık göstermektedirler. Gelişmiş kart yazıcı modelleri ile hologram ve özel güvenlik için kaplama işlemi de yapılabilmektedir. Termal kart yazıcılar, çalışma prensibi olarak ribonların üzerindeki renkleri ısı transferi ile hedeflenen kartın üzerine geçirirler. Kart yazıcılar ile gümüş, gold, kazımalı şifre, renkli gibi çok çeşitli baskılar yapılabilmektedir. Bu sayede size özel olacak kartlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Termal kart yazıcıların siyah-beyaz baskılar, renkli baskılar, Ethernet bağlantıları, akıllı kart sistemleri, manyetik bant kodlamalar gibi birçok çeşitleri ve seçenekleri bulunabilmektedir. İnsanların kart ihtiyacının olduğu her alanda termal kart yazıcılar kullanılmaktadır.

Termal kart yazıcılar, kart ihtiyacının olduğu her alanda pratiklik sağlar. Boyutlarının küçük olmasından kaynaklı olarak fazla yer kaplamaz ve ihtiyaca yönelik hızlı çözüm sunabilmede son derece etkilidir.

plastik kart örnekleri

plastik kart örnekleri

Termal Kart Yazıcıların Kullanım Alanları

 • Personel kart baskıları
 • Özlük bilgileri ve fotoğraf baskısı
 • Müşterilere özel tasarım baskıları
 • Ziyaretçi kartları
 • Akıllı geçiş kontrol kartları
 • Numaratör baskıları

Termal Kart Yazıcıların Avantajları

 1. Termal kart yazıcılar boyutlarının ufak olmasından dolayı çok fazla yer işgal etmezler.
 2. Termal kart yazıcıları renkli, siyah-beyaz, gold, gümüş gibi birçok çeşitli baskılar yapabilmektedirler.
 3. Personel kimlikleri, öğrenci kimlikleri, üye kimlik kartları, ulaşım kartları gibi birçok alanda kart baskıları yapılabilmektedir.
 4. Kart yazıcıların kullanımı son derece kolay ve hızlıdır.
 5. Termal kart yazıcıları modellerine göre çift taraflı baskı yapabilme özelliğine sahiptir.

YORUM YAP

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

1 + 0  Captca Değiştir