KAPAT

Yana Kayar Bahçe Kapısı Sistemleri

Yana Kayar Bahçe Kapısı Sistemleri

Yana Kayar Bahçe Kapısı Sistemleri

Teknolojinin günlük hayatımızı kolaylaştırdığı, kolaylaştırırkende sürekli bir yenilenme içerisinde olduğu yadsınamaz bir gerçek. Otomatik kapılarda hem daha güvenli oldukları hemde giriş çıkışları manuel sistemden dahada kolaylaştırdıkları için gün geçtikçe kullanım alanları artmaktadır. Bu alanlar içerisinde de en çok kullanılan şüphesiz alan ve bahçe kapılarıdır. Bu bahçe kapılarında da en kullanışlı olanlar gerek motorlarının küçüklüğü gereksede kapladıkları alan bakımından otomatik yana kayar kapılardır. Tıpkı bina giriş çıkışlarında kullanılan otomatik kapılar kadar güvenli olmaları ve arada herhangi bir engel farketmeleri durumunda otomatik olarak durabilmeleri, tercih edilmelerinin bir başka sebeplerindendir.

Yana Kayar Bahçe Kapılarının Çalışma Şekli

Yana kayar bahçe kapılarının çalışma çalışma mantığı temelde hareket sensörü, flaşör lamba, motor, uzaktan kumanda ve alıcı ünitesinden meydana gelmektedir. Bu mekanizmaların, açılıp kapanma özelliklerini sırayacak olursak, etkin mesafeden kumandayla vermiş olduğunuz komut kapının arada herhangi bir şekilde bir şeyin kısılmasına ihtimal vermeyecek hızda açılmasını ve aynı şekilde kapanmasını sağlayacaktır. Bu açılış kapanışlar sırasında flaşörün yanması  hem kapıyı güvenli bir şekilde kapattığınızdan emin olmanızı hemde ışığıyla olası kazaların önüne geçmenizi sağlamaktadır.

Yana kayar kapılarda genellikle otomatik ve elektroniğe dayalı sistemlerin kullanılması bu kapıyı tercih edenlerin kafasında doğrudan bir soru  canlanmaktadır. Bu olası elektrik kesintilerinde ve arıza durumlarında geçişlerin nasıl sağlanacağıdır. Otomatik yana kayar kapılarda mauel kullanım özelliği bulunmakta ve bu olası sorunlarda manuel çalıştırılabilmektedir.

Yana Kayar Kapıların Avantajları

Yana kayar kapıların otomatik bir sisteme sahip olması ve kullanıcılarda bulunan kumandalarla açılış kapanışının sağlanması yabancı araçların ve kişilerin girmesine engel olmaktadır. Bu güvenlik unsuru yüksek güvenlik gerektiren alanlardaki kapı kullanımları için vazgeçilmez sebeptir. Özet olarak yana kayar kapıları tek bir cümlede özetleyecek olursak, güvenli ve sağlam güvenlik görevlilerinin mekaniğe, teknolojiye aktarılmış halleridir. Bu kapılardaki mekanizmaların yüksek yaz sıcaklarına veya aşırı kış donlarına dayanıklı olması, olası bu konuda arızaların önüne geçmektedir.

Peki büyük işletmelerin, farbrikaların, hastahanelerin girişlerindeki geniş ve büyük kapılarda ağır tonajlı kanat kullanmak mümkün mü? Bu sistemler 3500 kg ağırlıktaki kanatlara kadar rahatça taşıyabilmektedir ve motorları bu ağırlıktaki kapıların işletimleri için son derece uygundur.

YORUM YAP

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

9 + 1  Captca Değiştir